Založ si blog

Pád Josepha Bidena sa nezadržateľne blíži

Nad hlavou prezidenta USA Josepha Bidena sa pomaly uvoľnuje Damoklov meč, ktorý tam visí už od jeho nástupu do funkcie. Po tom, ako americký establišment so všetkým vypätím ututlal kauzu Burisma papers, ktorá odhaľovala korupčné impérium Bidenovho rodinného klanu na Ukrajine, obletela tento týždeň médiá správa o zadržaní ďalších tajných dokumentov, ktoré sa našli v Bidenovej rezidencii, spoločne aj s jeho laptopom. Dôkazy zadržal Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI), čo nasvedčuje tomu, že v interných štruktúrach amerických vyšetrovacích úradov sa opätovne spúšťa mamutí a byrokraticky náročný vyšetrovací proces, ktorý môže viesť až k impeachmentu, teda legislatívnemu procesu odvolania prezidenta.

Spojenými štátmi otriasa škandál násilnej smrti Afroameričana Tyreeho Nicholsa, ktorá nesie všetky znaky úkladnej vraždy zo strany oficiálnych bezpečnostných zložiek USA. Ba čo viac, môže ísť o vedomý pokus podnietiť protesty na celoštátnej úrovni, ktoré by mali urýchliť pád Bidenovej administratívy. Protestné pochody zaznamenávajú v čase, kedy je písaný tento príspevok, viaceré americké veľkomestá. Do pár dní môže byť USA v plne rozvinutej občianskej vojne, ktorá bude mať charakter slávneho Spartakovho povstania – milióny ožobračených farebných obyvateľov, novodobých „otrokov“, začnú takticky bojovať s ozbrojenými zložkami štátnej moci.

Do tretice nemožno podceniť ani opätovné prejavy Donalda Trumpa, ktorý pred niekoľkými hodinami vystúpil v Južnej Karolíne a oznámil divákom a poslucháčom, že vyrieši konflikt na Ukrajine mierovou cestou do 24 hodín.

Tieto tri udalosti – rozbiehajúci sa impeachment, rozbiehajúca sa občianska vojna, rozbiehajúci sa Donald Trump – dopĺňa významná komprehenzívna štúdia washingtonského vládneho centra pre obranné analýzy RAND, ktorá dochádza k záveru, že „predlžovanie proxy vojny výrazne škodí záujmom USA a ich spojencov a Washington by sa mal vyhnúť predlžovaniu konfliktu.“

Na poplach bijú tiež americkí ekonómovia. Janet Yellen, riaditeľka US Treasury, v sobotu 28. januára vyhlásila, že USA čaká „katastrofa“ v podobe nástupu ekonomickej recesie a krízy. USA budú nútené vyhlásiť neschopnosť splácať dlh už toto leto. Podľa Yellenovej to bude mať nedozierne následky pre zahraničnú politiku a postavenie USA.

Medzitým sa v Izraeli schyľuje k otvorenej vojne s koalíciou arabských národnooslobodzovacích hnutí, ktoré sú zastrešované rôznymi subjektami z území Libanonu, Palestíny, Sýrie, Jordánska a Iránu. Vláda Benjamina Netanyahua je tesne pred kolapsom. V Tel Avive a ďalších mestách protestujú desaťtisíce, možno aj státisíce nespokojných Izraelčanov v dôsledku násilných vrážd arabských obyvateľov, ktorých sa dopustili izraelské paramilitaristické štátne skupiny. Minister národnej bezpečnosti Itamar Ben Gvir sa nechal počuť, že situácia je taká vážna, že chce „ozbrojiť každého Izraelčana, aby sa mohol chrániť pred útokmi“. Inými slovami, izraelská vláda sa uchyľuje k zúfalému pokusu, ktorý bude stáť v konečnom dôsledku omnoho viac životov občanov Izraelu. Občianska vojna medzi arabským a židovským obyvateľstvom sa automaticky prenesie mimo hraníc Izraelu, čo bude vyvíjať tlak na USA, aby zasiahli a podporili svojho Goliáša. To sa však ako bumerang vráti na domácu politickú scénu a spôsobí rozkol v Demokratickej strane, ktorá je vnútorne polarizovaná práve ohľadom riešenia palestínskej otázky.

Smrtiaca špirála je roztočená. Beštia skapíňa a hrozí, že so sebou stiahne do pekelných ohňov celú planétu.

Eduard Chmelár a Ľuboš Blaha – požehnanie, alebo prekliate slovenskej ľavice?

15.02.2023

Poznáte ich z televíznych obrazoviek a sociálnych médií. Radi sa štylizujú do pozície novodobých disidentov liberálnej demokracie. Podobne ako náboženskí vodcovia majú vlastné davy nekritických uctievačov a nasledovateľov. Sú mimoriadne vzdelaní a perfektní spisovatelia. Patria im zásluhy za mnohé….statusy. Napriek tomu, že Ľuboš Blaha a Eduard Chmelár sú [...]

Manifest 40 000

14.02.2023

Drahí čitatelia, do redakcie nám anonymne zaslali dokument s názvom Manifest 40 000, ktorý sa týka aktuálnej témy o odopretí výkonu mimoriadnej služby. Prosím, ak to uznáte za vhodné, zdieľajte a kopírujte ho všetkými možnými spôsobmi. Text uverejňujeme v nezmenenej podobe. Vážené dámy, vážení páni, na úvod nám dovoľte zopakovať starobylú pravdu, ktorú [...]

Zemetrasenie v Turecku a Sýrii: celkový počet mŕtvych môže presiahnuť 180 000

14.02.2023

Turecký profesor geofyziky Ovgun Ahmet Ercan odhaduje, že pod ruinami desaťtisícov skolabovaných budov v Turecku a Sýrii (len v Turecku sa odhaduje celkový počet zničených budov na viac než 20 000) sa môže nachádzať celkovo viac než 180 000 mŕtvych ľudí. Tento odhad je v očividnom rozpore s oficiálnymi odhadmi Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorá uvádzala ešte [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

peterszlen

Legendary

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 12685x
Priemerná čítanosť článkov: 2114x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy