Založ si blog

Ideálny ľavicový intelektuál

Ľuboš: Robo, gratulujem ti, tá dohoda s Európskou Úniou, v ktorej sme sa zaviazali prispieť našim dielom do rodiny Novej európskej armády, je brilantná. Vieš, vždy som hlásal potrebu bližšieho zväzovania sa národov v rámci našej Európy, je to v súlade s mojim filozofickým presvedčením o tom, že multikulturalita v mene humanizmu je to najlepšie pre osvieteného feuerbachiánskeho človeka.

Róbert: Ľubko, nevzrušuj sa mi tu nad tvojimi filozofickými epopejkami, ale rečni ľuďom jednoducho a zrozumiteľne o tom, ako je potrebné byť Európanom za akúkoľvek cenu. Napokon, ešte stále veľa členov našej voličskej základne potrebuje to extatické socialistické nadchnutie z rečí o tom, že európske sociálne hodnoty, demokracia a sloboda sú pre nás najvyššie dobro.

Ľuboš: Presne tak. Musíme chrániť to najcennejšie. Európska Únia potrebuje vojsko, tak ako ho svojho času potrebovala Tretia ríša a Východný Blok, ako ho predtým potrebovalo napoleónske Francúzsko, tak, ako ho potrebovala vlastne každá veľmoc či impérium v našich dejinách, ktorá vždy chcela pre svojich občanov len to najlepšie. Preto vždy vrchnosť väznila a ožobračovala svoje stádo, kde sa len dalo, a musí mať dobrú armádu. Ja som úplný pacifista, svojho času som bol aj anarchista, a mnohé z toho vo mne zostalo. Pankáči odmietajú armádu a často krát, nevediacky, nasledujúc Marxove roztrúsené poznámky o utopickom komunizme, musíme bojovať spolu s nimi za lepšiu budúcnosť.

Róbert: Mierni sa Ľubko, už zase tomu nikto z bežných ľudí, ktorí ťa vidia v TV, neporozumie.

Ľuboš: Vieš Robo, začínam si uvedomovať, že keby tomu detailnejšie rozumeli, prestali by ma počúvať, pretože by som sa ukázal ako človek na jednej strane zastávajúci pro-európske hodnoty, na druhej strane však ako neúnavný kritik imperializmu.

Róbert: Medzi nami, Ľubko, ak som správne pochopil, je veľká podobnosť.

Ľuboš: To by som bol rád Robo, lebo si ťa veľmi vážim, si môj politický vzor.

Róbert: A vieš, Ľubko, v čom tá podobnosť spočíva?

Ľuboš: Neviem ti v tomto momente povedať, čo máš na mysli.

Róbert: Vlastnosť štátnika. Čo by podľa teba malo byť hlavnou vlastnosťou štátnika?

Ľuboš: Ušiť topánku pre druhého?

Róbert: To znie zaujímavo, objasni mi presnejšie, čo tým myslíš?

Ľuboš: Myslím to tak, ako o tom píše Herodotos: Histaios bol najodannejším hostinným priateľom perzského kráľa Dareia, a predsa proti nemu – tak, aby si to Dareios ani neuvedomil – ušil topánku pre svojho zaťa Aristagora – povstanie Iónov, ktoré rozdýchalo plameň grécko-perzských vojen na niekoľko desaťročí a ktoré nám v konečnom dôsledku prinieslo rozkvet Atén za Perikla a ríšu Alexandra Veľkého. Keď Histaiovu zradu odhalili perzskí satrapovia a na mieste ho za to zabili, Dareios ich pokarhal, pretože zahubili jeho verného priateľa.

Róbert: Ľuboš, aj keď tomu ľudia nerozumejú, som rád, že si aj historik aj politológ aj filozof. Vieš, v skutočnosti je to tak, že ja topánku ušijem, iní ňou budú dupať. My sa teraz upíšeme Európskej Únii, ktorá, ak bude mať spoločnú armádu, isto bude v područí ešte väčšej a vplyvnejšej armády. Keď sa vojenský konflikt rozhorí naplno, tak to, dúfam, už budem niekde chránení v tieni pásť ovce a pestovať vinič. Príprava totiž vždy predznamenáva boj.

Pozri sa na to očami štátnickej líšky: rozhodnutie o tvorbe európskej armády prichádza v tom istom čase ako rozhodnutie o navýšení „výdavkov na obranu“ z aliancie, a keďže v európskej armáde budú viacmenej tie isté štáty, ktoré sú aj členmi aliancie, tak vlastne pôjde o posilnenie NATO, de facto aj de iure. Európa sa bude opäť vyzbrojovať. Vieš, čo to z historického hľadiska znamená? Nič dobré, asi príde vojna, pred kým by sa bolo potrebné brániť? Proti Rusku? Proti Ázii? Každopádne, tí, ktorí potrebujú vojnu, teda tí tvoji zlí kapitalisti a fašisti, ktorí teraz chcú našu účasť v ich novej armáde, vytvorili novú zbraň – terorizmus, ktorý hádžu štátom a národom na krk ako obojky alebo uzdy. Musíme sa chrániť pred terorizmom. Spočiatku bol terorizmus plánom západných, najmä amerických tajných služieb na prevraty v islamských krajiných. Jeho existencia, alebo skôr využiteľnosť, je však omnoho komplexnejšia. Humanizmus a multikulturalizmus pritom nešťastne otvára dvere terorizmu práve tým, že nechce vyliať kvôli dieťaťu-skutočnému človeku v núdzi, aj vaničku-všetku tú čvargu a primitívov, ktorí sú nachýlní sa radikalizovať. Tento bič sa dá použiť v akejkoľvek krajine na vnútropolitické ciele, pretože ak naženieš masu utečencov, medzi ktorými sú aj teroristi, na cudzí kontinent, je takmer isté, že tým zapaľuješ iskru vo verejnosti. Všimni si radikalizáciu európanov. Terorizmom sa z hľadiska veľkej politky naháňajú body európskemu križiackemu génu, ktorý zase raz povstane z popola ako bájny Fénix. Ak chceš túto situáciu ustáť, musíš ušiť dobrú topánku. A preto si budeš musieť v tejto otázke podať ruky aj s tými tvojimi obľúbenými bezpečnostnými expertmi na čele s Yebeshom, ktorí chodia vítať americké okupačné vojská ako na prvého mája.

Napriek tomu, že plán spoločnej armády Európy je len fázou, etapou na nižšom stupni rebríčka, po ktorej príde čosi väčšie, nezúfajme. Dúfajme, že sa v našom európskom neo-feudalizme udržíme na stoličkách vďaka väčším právomociam polície, ktorá bude eliminovať našich „radikálov“. Však Robo už napína jej svaly. Naši ľudia to zatiaľ majú pod kontrolou.

Ľuboš: Takže, ak tomu dobre rozumiem, obhajovaním účasti Slovenska v Európskej armáde vlastne prispievam k idey obhajovania Slovenska v NATO a k bujneniu národného socializmu, paternalistického štátu, nášho znetvoreného brata? Tak to snáď nie. Ja som chápal našu účasť ako SOLIDARITU, nie ako IMPERIALITU.

Róbert: No však presne o tom, drahý Ľubko, hovorím. Ty raz možno budeš veľkým štátnikom, ktorý ľuďom povie a zdôvodní A, ale vykoná B. Zatiaľ sa len cvičíš v odborných oblastiach, pomýšľajúc v duchu asi takto: „či si tá neodborná verejnosť všimne, že ju vodím svojimi rečami o spravodlivom blahu a komunistickej európskej utópie, za nos? Či si ľud všimne, že jedného dňa prestal žiť v demokracii a začal žiť v policajnom štáte?“ Ja to isté robím tomu hlúpemu stádu už dlhšiu dobu, ale vo všetkom, nielen v zahraničnej politike a ideológii. Nikto, kto zastáva také názory ako ty, alebo podobné tvojim – celá tá tvoja plejáda žiačikov od multiinštrumentálnych davistov až po pionierikov z Gorily – by nikdy v živote nemohla súhlasiť s existenciou Európskej armády. Ty však napriek tomu pekne vyznávaš hodnoty, ktoré bude vyznávať aj naša nová vojnová Európa, naši radikáli a poskokovia kryptofašistických korporátnych režimov. Tak, ako to pred tebou robili komunisti so Sovietskym zväzom, alebo národovci s Treťou ríšou, kombinuješ v sebe všetky znaky užitočného demagóga. To sa mi páči, ako politik vieš ušiť už dobrú topánku. Rusi sú tvojimi bratmi, Európania tvojimi rodičmi. A keď rodičia idú zbiť tvojho brata, pomáhaš ako sa dá, a najlepšie takým spôsobom, aby sa to brat ani nedozvedel. Veď ty vlastne si, ako by povedal klasik, taký zamyslený tankista. Ideálny ľavicový intelektuál.

Ľuboš: Ďakujem Robo, od teba je to pochvala.

Drogy

22.09.2017

V poslednom desaťročí sa pomaly ale isto začína zdvíhať opona, ktorá zahalila vedecké výskumy látok MDMA, LSD, DMT a psylocybínu (extáza, trip, ayuhasca a lysohlávky, resp. iné halucinogénne viac »

Pozdrav slovenským intelektuálom

05.01.2017

Pozdravujem slovenských intelektuálov, vyznávajúcich tie „správne hodnoty“, ktorí horlia za demokraciu, komunizmus, socializmus, za národ, jednoducho za slobodu a spravodlivosť; ktorí bojujú viac »

natália blahová

Blahová vyzvala Tomanovú, aby sa vzdala funkcie ombudsmanky

16.01.2018 12:11

Poslankyňa SaS dáva detskej ombudsmanke čas do konca tohto týždňa. "Ušetrí si tým fiasko s trestným stíhaním za ohováranie," uviedla Blahová.

Rusko, vlajka, ilustračná

Spojené štáty vyhlásia 29. januára nové sankcie proti Rusku

16.01.2018 12:09

Americká vláda zverejní informáciu o nových protiruských sankciách 29. januára. V Moskve to dnes oznámil veľvyslanec USA Jon Huntsman.

Marián Šóth

Na chyby v eZdraví poukazujú aj súkromní lekári

16.01.2018 11:52

Asociácia súkromných lekárov žiada, aby sa upustilo od sankcií právne relevantným spôsobom, žiada teda odloženie účinnosti príslušných ustanovení zákona.

Graf, lupa, čísla, peniaze, ekonomika, euro

Priemyselné objednávky vzrástli v novembri o päť percent

16.01.2018 11:37

Nové objednávky v priemysle na Slovensku po troch mesiacoch medziročného poklesu v novembri opäť rástli.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 3140x
Priemerná čítanosť článkov: 1047x

Autor blogu

Kategórie